Degustace vín z vinařství Gotberg (Jídlo z blízka)

30. 06. 2013
/

Dne 11. 7. se u nás v rámci slavnosti Jídlo zblízka uskutečnila řízená degustace mladého vinařství Gotberg, výrobce přívlastkových vín z Popic, držitele mnoha mezinárodních ocenění, zastoupeného v Salónu vín České republiky. Víny a filozofií vinařství návštěvníky provedl Michal Mlejnek. K ochutnávce bylo nabídnuto osm vybraných druhů vín v bio kvalitě.

+ FB událost

+ www.gotberg.cz

Jaroslav Rudiš: Národní třída

18. 06. 2013
/

sobota 22. června | 19:00
+ FB událost

Spisovatel Jaroslav Rudiš četl ze své nové knížky v brněnském bistru Franz. K tomu se podávala jídla, která má rád jeho literární hrdina, sídlištní rváč Vandam. Mimo jiné Vandamův krvavý steak nebo dršťková polévku a hráli J99 a K2 z Priessnitz.

  • Rozhovors s Jaroslavem Rudišem > níže
  • Fotogalerie z loňského čtení níže > níže

Šalvějová limonáda

17. 06. 2013
/

Nasbírali jsme šalvěj a připravili pro vás osvěžující šalvějovou limonádu, kterou budeme nabízet jako součást stáleho nápojového lístku. Šalvěj se hojně sbírá právě v červnu a červenci, má protizánětlivé a antibakteriální účinky. Přijďte ochutnat.

KOLDOKOL – přírodní nápoje

09. 05. 2013
/

Jsme rádí, že vám můžeme nabídnout skvělé nápoje od rodinné firmy Koldokol z Bílých Karpat. Na jejich výrobu jsou užity pravé suroviny, žádné náhražky – neobsahují konzervanty, aromata ani přidaný cukr, jsou slazené jen jablečným koncentrátem. Koldokol zaručuje správný postup při luhování, který nám nechává vyniknout pravou, čistou chuť a účinek užitých ingrediencí.

Kopřivová limonáda v bistru Franz

01. 05. 2013
/

Kopřiva dvoudomá (Urtica dioica) má hojné užití jako léčivá bylina či jako potrava pro hospodářská zvířata. Z látek prospívajících vašemu tělu obsahuje zejména hořčík, vitamín C a B2, třísloviny a mnohé další.

Ode dneška Vám nabízíme domácí limonádu ze sirupu z jarní kopřivy, s přírodním řepným cukrem a citronem. Jedná se o posilující nápoje, jenž podporuje tvorbu červených krvinek, snižuje hladinu krevního cukru aj.

V brzké době se rovněž můžete těšit na rozšíření sortimentu biolimonád o tyto příchutě: zázvor, ženšen, rakytník, konopí aj.