Bistro Franz se zapojilo do Feel Local tours

28. 02. 2014
/

Franz se stal partnerem brněnského projektu Feel Local tours, jehož posláním je zprostředkovat cizincům či návštěvníkům města autentické zážitky spojené s návštěvou kaváren, barů a restaurací. Praktický nápad, jak zpříjemnit a usnadnit zahraničním návštěvníkům pobyt v Brně, představit typická lokální jídla a nápoje, vytvořit prostor pro poznávání české kultury.

Bistro Franz & Voda pro Afriku

26. 01. 2014
/

Bistro Franz podporuje projekt Voda pro Afriku organizovaný společností Veolia Voda a Nadačním fondem Veolia. Hlavním partnerem sbírky je Člověk v tísni. Cílem projektu je opravit poškozený vodní vrt v suché oblasti na jihu Etiopie.Přispět mohl každý, a to zakoupením designových karaf, které byly distribuovány v benefičním prodeji. Charitativní projekt se letos konal již po čtvrté a zájemci si karafy mohli zakoupit i v našem bistru.

Bistro Franz & Filharmonie Brno / úterý 13. 1. Dan Tepfer / Ben Wendel Duo (USA)

08. 01. 2014
/

Neptejte se, co BF & FB spojuje - přijďte to zažít!. Do nové sezony v Besedním domě jsme vstoupili s Filharmonií Brno společně jako neotřelý gastronomický doprovod. Novinkou letošní hudební sezony je např. cyklus Jazz & Word Music, který brněnským posluchačům nabízí šest unikátních koncertů, mezi nimiž vynikají především nadžánrové klavírní superhvězdy Tigran Hamasyan (Arménie) a Yaron Herman (Izrael). A právě tento týden v úterý se můžete těšit na izraelského hudebního malíře Yarona Hermana, který kouzlí nejen s barvou klavírního zvuku, ale i s náladou svých posluchačů.

+ www.filharmonie-brno.cz

+ www.facebook.com/filharmoniebrno

Bistro Franz na Barokních slavnostech

01. 01. 2014
/

Naše bistro doprovodí Barokní slavnosti Brno 2014. První ročník slavností se uskuteční v září v prostorách Místodržitelského paláce. Programově zajímavá nabídka láká na čtyři slavnostní koncertní večery, v rámci nichž se diváci mohou zúčasnit rautu s tafel music, poslechnout si operu Endymio Tomáše Hanzlíka na barokní libreto z kroměřížského zámku či navštívit stálou expozici Umění od gotiky po 19. století. Každý ze slavnostních dnů bude zakončen noční přehlídkou dobového spodního prádla.