Vítejte na nových stránkách bistra FRANZ.

Farma Valcha

Naše benedikty, míchačky ani dezerty se neobejdou bez vajíček. A ta co najdete u nás jsou šťastná. 

Vejce odebíráme od Farmy Valcha, která sídlí v Hustopečích nad Bečvou. Farma Valcha má velmi bohatou historii, která sahá až do první poloviny 19. století. Název Valcha se odvíjí od původního využití areálu na výrobu tkalcovin. Začátkem 20. století se Valcha přeměnila s novým majitelem na chov hospodářských zvířat a pěstováním zemědělských plodin. Po znárodnění se zde rozvinul chov drůbeže, především krůt. V současnosti se snaží navázat na dlouholetou tradici chovu drůbeže. Zabývá se chovem nosnic ve volném výběhu a prodejem kvalitních vajec.

Slepice mají celoročně možnost volného výběhu venku. Kdykoliv mají možnost proběhnout se venku na trávě a čerstvém vzduchu. Díky volnému pohybu jsou zachovány přirozené vlastnosti (např. hrabání, hnízdění, socializace), což pozitivně působí na duševní psychiku slepiček a dále také na kvalitu vajec. 

Farem s volným výběhem je v České republice minimum a my jsme rádi a je pro nás velmi důležité, že můžeme spolupracovat s farmou, která se o své slepičky stará a záleží jim na jejich spokojenosti a zdraví. Psychické zdraví slepic se výrazně projevuje na kvalitě jejich vajec a tím následně i na kvalitě jídla, které neseme Vám na stůl.

Více o farmě si můžete přečíst na jejich webu: www.farmavalcha.cz

 

 IMG_20200911_145237 (1) (1)